«Ժողովուրդ». Առաջիկայում ՔՊ-ականների հետ փակ հանդիպման կգա նաև Արարատ Միրզոյանը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորները որոշել են ամեն շաբաթ խորհրդարան կանչել նախարարներից կամ ուժային կառույցներից որևէ մեկին՝ փակ քննարկման:
Այս ընթացքում խորհրդարան են եկել ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, երեկ էլ ԱԺ էր եկել ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը: Հնարավոր է՝ առաջիկայում ՔՊ-ականների հետ փակ հանդիպման գա նաև Արարատ Միրզոյանը: ՔՊ-ական պատգամավորներին «հրահանգվել է» մեկ մարդու պես գալ ու ներկա լինել այդ բոլոր հանդիպումներին:
Մեր տեղեկություններով՝ այս հանդիպումներին թեև «հույժ գաղտնի» հարցեր չեն քննարկվում, բայց ՔՊ-ականները փորձում են ամեն կերպ փակ պահել հանդիպման մանրամասները: Այս հանդիպումները տեղի են ունենում հիմնականում հարցուպատասխանի ձևով. իշխող ֆրակցիայի պատգամավորները հարցեր են ուղղում նախարարներին, երբեմն նաև «ուղղորդումներ» են տալիս»։

«Жоховурд»: Арарат Мирзоян приглашен на закрытую встречу с фракцией «Гражданский договор»
Газета «Жоховурд» пишет, что депутаты «Гражданского договора» решили каждую неделю приглашать на закрытую встречу в парламент кого-то из министров или силовых структур.
«За это время в парламенте побывали министр обороны Сурен Папикян, секретарь Совбеза Армен Григорян, накануне пришел министр внутренних дел Ваге Казарян. Возможно, в ближайшее время на закрытую встречу с депутатами ″Гражданского договора″ придёт Арарат Мирзоян. Депутатам фракции ″дано указание″ приходить и присутствовать на всех этих встречах.
По нашим сведениям, хотя на этих встречах не обсуждаются ″строго секретные″ вопросы, однако депутаты ″Гражданского договора″ любым способом пытаются утаивать подробности встречи. В основном эти встречи проходят в формате вопросов и ответов: депутаты правящей фракции задают министрам вопросы, а иногда дают также ″директивы″», - пишет газета.