Քաղաքապետը ՀՀ նախագահին է ներկայացրել Երևանի քաղաքային տրանսպորտում և այլ ենթակառուցվածքներում առկա խնդիրներ
02/03/2023 14:31
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանին:
Հանդիպման ընթացքում քաղաքապետը նախագահին է ներկայացրել Երևանի քաղաքային տրանսպորտում և այլ ենթակառուցվածքներում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներն ու ծրագրերը:
Զրույցի ընթացքում Հրաչյա Սարգսյանը մանրամասներ է հայտնել Աջափնյակի մետրոյի կայարանի կառուցման նախագծային և նախահաշվային աշխատանքների վերաբերյալ:
Անդրադարձ է կատարվել ընթացիկ տարում քաղաքային ենթակառուցվածքներում նախատեսվող բարեփոխումների ծրագրերին և միջոցառումներին:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր հնարավորությունների և լիազորությունների սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող տարբեր ծրագրերին և բարեփոխումներին:

Мэр Еревана представил Ваагну Хачатряну проблемы в сферах городского транспорта и других инфраструктур
02/03/2023 16:20
Президент Армении Ваагн Хачатурян принял мэра Еревана Грачью Саркисяна, сообщает пресс-служба президента республики.
В ходе встречи мэр представил президенту проблемы, имеющиеся в сферах ереванского городского транспорта и других инфраструктур. Рассказал о ведущихся в направлении решения этих проблем работах и планах на будущее.
В ходе беседы Грачья Саркисян сообщил подробности относительно проектно-сметных работ, связанных со строительством станции метро «Ачапняк».
Речь шла также о намеченных в городских инфраструктурах программах реформ и мероприятиях.
Президент Ваагн Хачатурян выразил готовность в рамках своих возможностей и полномочий оказать содействие различным проектам и реформам, реализуемым мэрией Еревана.