«Մարդիկ տեսնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը խաբում է իրենց». Արթուր Վանեցյան
Մարդիկ տեսել են, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց խաբել է, ուղղակի ստել է, 24News-ին տված հարցազրույցում ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանին քվե տված 600 հազարից ավելի մարդկանց մասին խոսելիս ինքն ասել էր, որ նրանք մոլորյալ են, հիմա նրանք մոլորյալ չե՞ն։
«Մարդկանց հետ շփվելով տեսնում եմ, որ նրանց գիտակցությունը փոխվել է։ Փոխվել է վերաբերմունքը իշխանություններին և Նիկոլ Փաշինյանին դեպի բացասական, բայց դա չի նշանակում, որ փոխվել է դեպի դրական՝ ընդդիմության համար», - ասաց Վանեցյանը։
Հարցին, թե ինչու պետք է քաղաքացին ընտրություններում ընտրի Արթուր Վանեցյանին, այլ ոչ՝ Ռոբերտ Քոչարյանին, նա պատասխանեց.
«Հիմա բարոյական չեմ համարում մտնել այդ դիսկուրսի մեջ, որովհետև կյանքում ինձ համար ամենակարևորը եղել է բարոյականությունը, ազնիվ լինելը, ճիշտ խոսելը։ 2021 թվականի ընտրությունների ժամանակ ինձ հարցրին, թե պարոն Վանեցյան, եթե մարդիկ Ձեզ չեն սիրում, ինչ պետք է անեն, ասացի՝ եթե ինձ չեն սիրում, թող գնան «Հայաստան» դաշինքին ընտրեն։ Քննադատություն եղաքվ իմ հասցեին, ասացին, թե քաղաքագիտական առումով դա սխալ է, իրավունք չունես այդպիսի բան ասելու, բայց ես ազնիվ եմ եղել և շարունակում եմ ազնիվ լինել ժողովրդի ու բոլորի հետ։ Իմ կռիվը ոչ թե իշխանության գալու համար է, այլ՝ իշխանափոխության։ Ուստի՝ եկեք մնանք բարոյականության դաշտում, ես չեմ ուզում մտնել այդ քննարկման մեջ»։

Люди видят, что Никол Пашинян их обманывает – Артур Ванецян
Люди увидели, что Никол Пашинян их обманул, он просто лгал им, заявил в интервью 24News.am председатель партии «Родина», бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян, отвечая на вопрос - говоря о проголосовавших за Никола Пашиняна 600 тысячах людей он сказал, что они заблудшие, продолжает ли он считать их заблудшими?
«Общаясь с людьми, я вижу, что их сознание изменилось. отношение к власти и Николу Пашиняну изменилось в худшую сторону, стало более негативным, но это не значит, что изменилось к позитивному – для оппозиции», - сказал Артур Ванецян.
На вопрос, почему гражданин должен проголосовать на выборах за Артура Ванецяна, а не за Роберта Кочаряна, он ответил:
«Я не считаю нравственным сейчас вступать в этот дискурс, поскольку для меня самое важное в жизни нравственность, быть честным, говорить правду. Во время выборов 2021 года меня спросили: господин Ванецян, если люди вас не любят, то что должны делать? Я им ответил: путь выбирают блок «Армения». Меня начали критиковать, говорили, что это неправильно в политологическом контексте, у тебя нет права говорить такое. Но я был честен и продолжаю быть честным со своим народом и со всеми. Я веду борьбу не за приход к власти, а за смену власти. Посему, давайте останемся в поле нравственности, я не хочу вступать в это обсуждение».