Մարտի 5-ին Արցախում դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված ոստիկանության ծառայողի վիճակը միջին ծանրության է
07/03/2023 12:01
Մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով կրծքավանդակի հրազենային վնասվածք ստացած ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողը շարունակում է գտնվել ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից։
Այս պահի դրությամբ հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության և կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Состояние раненого в результате азербайджанской диверсии сотрудника полиции оценивается как стабильно тяжелое – Минздрав Арцаха
07/03/2023 12:22
Прооперированный накануне сотрудник МВД, получивший огнестрельное ранение в грудь в результате нападения диверсионной группы ВС Азербайджана 5 марта, продолжает оставаться в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах. Об этом сообщает Минздрав Республики Арцах.
На данный момент состояние здоровья пациента оценивается как стабильно тяжелое со слабой положительной динамикой, его жизни опасность не грозит.