«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազությունը «Սիլ Պլազա»-ի գործով կռվի մեջ է մտել գործը քննող դատավորի հետ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գլխավոր դատախազությունն Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող «Սիլ Պլազա»-ի գործով կռվի մեջ է մտել գործը քննող դատավորի հետ:
Ինչպես հայտնի է, Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանն ինքնաբացարկ էր հայտնել «Սիլ պլազա» ՍՊԸ-ի գործով։ Բանն այն է, որ Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող ընկերության ներկայացուցիչը բացարկի միջնորդություն էր ներկայացրել՝ նշելով, որ դատավոր Անի Հարությունյանը չի կարող քննել այս գործը, քանի որ դատախազությունը ամիսներ առաջ քրեական հետապնդում էր հարուցել դատավոր Անի Հարությունյանի նկատմամբ։
Թեև այդ հետապնդումը կապ չուներ դատավորի գործունեության հետ, սակայն «Սիլ Պլազայի» ներկայացուցիչը հայտնել էր, որ այս գործով կայացվելիք դատական ակտը կարող է օբյեկտիվ չլինել։ Այս ամենից հետո Անի Հարությունյանը ինքնաբացարկ հայտնեց, սակայն Գլխավոր դատախազությունը չի հաշտվել դատավորի այս որոշման հետ և այն բողոքարկել է ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարան»։

«Жоховурд»: Генпрокуратура обжаловала решение судьи, рассматривающей дело «Сил Плазы»
Газета «Жоховурд» пишет, что генеральная прокуратура вступила в спор с судьей, рассматривающей дело «Сил Плазы», принадлежащей депутату фракции «Гражданский договор» Хачатуру Сукиасяну.
«Как известно, судья Административного суда Ани Арутюнян заявила самоотвод по делу ООО «Сил Плаза». Дело в том, что представитель принадлежащей Сукиасяну компании представил ходатайство о самоотводе судьи, отметив, что Ани Арутюнян не может рассматривать это дело, поскольку прокуратура несколько месяцев назад возбудила уголовное преследование в отношении Ани Арутюнян.
Хотя это преследование не имело отношения к деятельности судьи, однако представитель ООО «Сил Плаза» сообщил, что принятый по этому делу судебный акт может быть необъективным. После этого Ани Арутюнян заявила самоотвод, однако генеральная прокуратура не согласна с этим решением судьи и обжаловала его в Апелляционный административный суд Армении», - пишет газета.