ՀՀ արդարադատության նախարարությունը ձեռք է բերել ստի դետեկտոր. արդեն գործարկվում է
ՀՀ արդարադատության նախարարությունը ձեռք է բերել ստի ժամանակակից դետեկտոր՝ պոլիգրաֆ, որն արդեն գործարկվում է, այս մասին Ազգային ժողովում հայտարարել է նախարար Գրիգոր Մինասյանը։
«Ձեռք է բերվել նաև հատուկ սարքավորում` նախատեսված փաստաթղթերի, թղթադրամների, ձեռագիր գրառումների ու ստորագրությունների լիարժեք հետազոտության կատարման համար: Նոր տեխնիկայով հնարավոր է դարձել նաև մոդելավորել ու ստանալ դեպքի վայրի, դրանում առկա հրազենային վնասվածքների տեղակայությունների 3D ձևաչափով պատկերներ ու պարզել հրազենային վնասվածքներն առաջացնող զենքի և կրակողի դիրքը դեպքի վայրում», - նշել է նա։
Տնային կալանք և վարչական կալանք կիրառելու նպատակով ձեռք են բերվել էլեկտրոնային հսկողության անհրաժեշտ միջոցներ՝ շուրջ 200 միավոր՝ ձեռքին կամ ոտքին կրելու համար:

Минюст Армении приобрел детектор лжи
Министерство юстиции Армении приобрело суперсовременное полиграф – детектор лжи, который уже используется. Об этом заявил в Национальном Собрании министр юстиции Григор Минасян.
«Приобретено также специальное оборудование, предназначенное для проверки документов, банкнот и подписей. Благодаря новой технике появилась возможность моделировать и получать 3D-изображения места происшествия, а также информацию об огнестрельных ранениях, позиции стреляющего», - отметил он.
Минюст приобрел также необходимые технические средства – около 200 единиц электронных ручных или ножных браслетов для установления электронного контроля во время пребывания человека под домашним арестом и административным арестом.