«Հրապարակ». Հակառակորդը մեծաթիվ ուժեր է կուտակել Մարտակերտում, Շուշիում, Կաշենի հանքին սահմանակից տարածքում
14/03/2023 10:04
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեք ամիս շրջափակված Արցախի շուրջ օղակը սեղմվում է. հումանիտար ճգնաժամի խորանալուն զուգընթաց, անվտանգային սպառնալիքները սրվել են։ Արցախի մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ հակառակորդը մեծաթիվ ուժեր է կուտակել Մարտակերտում, Շուշիում, Կաշենի հանքին սահմանակից տարածքում՝ այդպիսով փորձելով հոգեբանական ճնշումներ գործադրել արցախցիների նկատմամբ և մղել Արցախի իշխանություններին՝ համաձայնելու ադրբեջանական իշխանությունների՝ Ադրբեջանի հետ վերաինտեգրման պահանջին։
Երեկ էլ Ալիևի աշխատակազմից առաջարկեցին նման օրակարգով հանդիպում ունենալ Բաքվում, սակայն ուշագրավ է, որ մինչև երեկո պաշտոնական Ստեփանակերտը չէր արձագանքել այդ առաջարկին, նախագահի մամուլի ծառայությունն էլ անպատասխան թողեց մեր հեռախոսազանգերը, որպեսզի ճշտեինք Արցախի իշխանությունների դիրքորոշումը»։

«Грапарак»: Противник сосредоточил большое количество сил в Мартакерте, Шуши и в районе Кашенского рудника
14/03/2023 11:11
Газета «Грапарак» пишет: «Кольцо вокруг осажденного уже три месяца Арцаха сжимается: параллельно с усугублением гуманитарного кризиса усилились также угрозы безопасности. Как сообщают наши источники в Арцаха, противник сосредоточил большое количество сил в Мартакерте, Шуши, в граничащем с Кашенским рудником районе, пытаясь таким образом оказать психологическое давление на арцахцев и вынудить власти Арцаха согласиться с требованием азербайджанских властей о реинтеграции с Азербайджаном.
Вчера аппарат Алиева предложил провести встречу с такой повесткой в Баку, но примечательно, что до позднего вечера официальный Степанакерт не отреагировал на это предложение, а пресс-служба президента оставила наши телефонные звонки без ответа, чтобы мы могли уточнить позицию властей Арцаха».