Փաշինյանին կաշկանդում են այն ուժերը, որոնք Փաշինյանին գցել են Հայաստանի գրպանը. Մամիջանյան
Նիկոլ Փաշինյանին հավանաբար կաշկանդում են նրանք, ովքեր Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի գրպանն են գցել՝ հստակ առաքելությամբ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Դա կարող եք կարդալ որպես իր տերերը, կարող եք դնել որևէ պետության անուն, մարդու անուն, միևնույն է, էականը տրամաբանությունն է», - ասաց Մամիջանյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե որևէ բանով կաշկանդվա՞ծ է, որ հայտարարի` Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, ասել էր հետևյալը.
«Ես կաշկանդված եմ շատ բաներով` Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի անվտանգությամբ, Հայաստանի անվտանգությամբ, ձեր անվտանգությամբ, բոլորի անվտանգությամբ, Հայաստանի սուվերենությամբ, ինքնիշխանությամբ, անկախությամբ, պետական շահերով, իհարկե, կաշկանդված եմ»։

Пашиняна сковывают те силы, которые бросили его в карман Армении – Айк Мамиджанян
Никола Пашиняна, вероятно, сковывают те, кто бросил Пашиняна в карман Армении – с четкой миссией, заявил сегодня на встрече с журналистами руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян. Ограничивать, оказывать давление
«Вы можете понять под этим его хозяев, какое-то государство, человека, все равно, суть в логике», - сказал Мамиджанян.
Напомним, вчера на пресс-конференции премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопрос журналиста, чем он скован и что ему мешает заявить, что Арцах не будет в составе Азербайджана, сказал:
«Я скован, и скован многими вещами – безопасностью народа Нагорного Карабаха, безопасностью Армении, вашей безопасностью, суверенитетом Армении, ее независимостью, государственными интересами. Конечно скован».