Խաղողի այգիներում աշխատող 3 քաղաքացի հայտնվել են ադրբեջանական մարտական դիրքերից արձակվող անկանոն կրակոցների տակ․ Արցախի ՆԳՆ
15/03/2023 16:51
Մարտի 15-ին, ժամը 11-ի սահմաններում,  Արցախի ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ Ամարասի հովտի «Խազազին տակ» կոչվող տեղանքի հարակից խաղողի այգիներում 3 քաղաքացի, էտման աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներով արձակվող անկանոն կրակոցների տակ, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության ՆԳ նախարարությունը։
«Կրակոցների հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները։ Դեպքի մասին տեղեկությունները փոխանցվել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։ Տուժածներ չկան»,- նշված է հաղորդագրությունում:

ВС Азербайджана открыли беспорядочный огонь по мирным жителям во время проведения сельскохозяйственных работ – МВД Арцаха
15/03/2023 18:04
МВД Республики Арцах сообщает, что 15 марта около 11:00 в дежурную часть Мартунинского районного отделения полиции поступило сообщение о том, что трое граждан во время проведения работ по обрезке винограда в садах, прилегающих к местности под названием «Хазазин так» Амарасской долине, попали под беспорядочный огонь, который велся с прилегающих азербайджанских боевых позиций из стрелкового оружия.
«Вследствие выстрелов были приостановлены сельскохозяйственные работы. Информация об инциденте передана российским миротворческим силам. Пострадавших нет», - отмечается в сообщении.