Դատարանը Գրիգորի Խաչատուրովին կալանավորելու որոշում կայացրեց․ ևս մեկ նշան, որ դավաճանների այս իշխանությունը Արցախը հանձնելու ճանապարհին է․ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան
16/03/2023 16:57
Քաղաքագետ Հրանտ-Մելիք Շահնազարյանը բանակային 3-րդ կորպուսի նախկին հրամանատար, գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովին կալանավորելու`դատարանի որոշման կապակցությամբ գրել է․
«Դատարանը Գրիգորի Խաչատուրովին կալանավորելու որոշում կայացրեց։ Եվս մեկ նշան, որ դավաճանների այս իշխանությունը Արցախ հանձնելու ճանապարհին է։ Ավելի ճիշտ՝ տեղ է հասնում։
Նստում եթերում 5 ժամ լացում է (Փաշինյանը-խմբ․), որ բանակ չունենք, չենք կարող Արցախ պաշտպանել ու հաջորդ օրը թուրք հաղթողին կալանքի տանում։ Իմ կարծիքով՝ ամեն ինչ շատ պարզ ու ակնհայտ է։ Դավաճանն իր դավաճանությունն է անում։ Վստահ եմ՝ շուտով նոր թեմա կգցեն դաշտ, որ ժողովուրդը հանկարծ չգիտակցի, թե ինչ է կատարվում»։

Суд принял решение об аресте Григория Хачатурова: еще один признак того, что эта власть предателей на пути сдачи Арцаха – Грант Мелик-Шахназарян
Политолог Грант Мелик-Шахназарян обратился к решению суда об аресте бывшего командующего третьим армейским корпусом, генерала Григория Хачатурова.
«Суд принял решение об аресте Григория Хачатурова. Еще один знак, что эта власть предателей на пути сдачи Арцаха. А правильнее, достигает места.
Сидит и плачет в эфире (Пашинян – ред.), что у нас нет армии, не можем защитить Арцах и на следующий же день заключает под стражу того, кто победил турка. Предатель совершает свое предательство. Уверен, что скоро новая тема будет вброшена на поле, чтобы народ вдруг не осознал, что происходит», - написал на своей странице в Facebook Грант Мелик-Шахназарян.