Հայաստանի ԿԸՀ  պատվիրակությունը կմասնակցի Ղազախստանի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին
Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պատվիրակությունը կմասնակցի Ղազախստանի Հանրապետության  արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։
ԱՊՀ գործադիր կոմիտեն ձևավորել է անկախ պետությունների համագործակցության դիտորդական առաքելություն Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու համար։ Գործադիր կոմիտեի հրավերով Ղազախստան են գործուղվել են ԿԸՀ անդամ Աննա Գրիգորյանը և ԿԸՀ իրավաբանական վարչության պետ Լիլիա Հակոբյանը։
Ղազախստանի ԿԸՀ հրավերով էլ ընտրություններին մասնակցելու համար գործուղվել են ԿԸՀ անդամ Արուսյակ Տերչանյանը և ԿԸՀ նախագահի խորհրդական Անդրանիկ Տերտերյանը։
Ընտրությունները նախատեսված են 2023 թվականի մարտի 19-ին: ՀՀ ԿԸՀ պատվիրակությունը Ղազախստանում կլինի մարտի 17-ից 20-ը։

Делегация Центральной избирательной комиссии Армении примет участие в наблюдательской миссии на внеочередных парламентских выборах в Казахстане.
Исполнительный комитет СНГ сформировал миссию наблюдателей от Содружества независимых государств на внеочередных парламентских выборах в Казахстане. По приглашению исполнительного комитета в Казахстан будут командированы член ЦИК Анна Григорян и начальник юридического управления ЦИК Лилия Акопян.
По приглашению ЦИК Казахстана для участия в выборах командированы член ЦИК Арусяк Терчанян и советник председателя ЦИК Андраник Тертерян.
Внеочередные парламентские выборы состоятся 19 марта. Делегация ЦИК Армении будет находиться в Казахстане с 17 по 20 марта.