Մնացական Մարտիրոսյանը իրավական համայնքում շատ հարգված մասնագետ է. Գրիգոր Մինասյան
ՀՀ քաղաքաքացիները 30 տարի դատական համակարգից դժգոհ են եղել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը։
«Դա փաստ է, արդարադատության ոլորտն այն մակարդակին չէ, որով կարող ենք  ուրախանալ կամ հպարտանալ ու այն բոլոր ռեֆորմները՝ թե՛ օրենսդրական, թե՛  վեթթինգի մեթոդոլոգիան, մենք կիրառում ենք  միայն այն դեպքում, եթե կա դժգոհ քաղաքացի, մարդու խախտված իրավունք կամ կոնկրետ դատական օրենսգրքով սահմանված  հոդվածների խախտում, դրա հիմնա վրա ենք մենք առաջ տանում մեր գործերը», - նշեց նա։
Նա վստահեցնում է, որ դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթներ հարուցելիս ընտրողաբար մոտեցում չկա։
Խոսելով դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի մասին՝ Մինասյանն ասաց, թե նա իրավական համայնքում շատ հարգված մասնագետ է։

Граждане Армении уже 30 лет недовольны судебной системой, заявил сегодня министр юстиции Григор Минасян в беседе с журналистами.
«Это факт, в сфере правосудия не тот уровень, которым можно гордиться или радоваться, и все те реформы – как законодательные, так и методологию веттинга – мы реализуем лишь в том случае, если есть недовольный гражданин, нарушенное право человека или нарушение установленных конкретным законом статей», - отметил он.
Он заверил, что нет избирательного подхода к возбуждению дисциплинарных производств в отношении судей.
Говоря о судье Мнацакане Мартиросяне, министр юстиции отметил, что он очень уважаемый человек в правовом сообществе.