«Հրապարակ». ԱԺ նախագահի առողջական վիճակը թույլ է տալիս մեկնել գործուղման. Ովքեր են լինելու պատվիրակության կազմում
24/03/2023 09:42
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած մեծաթիվ պատվիրակությունը մարտի 27-30-ը կգործուղվի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն։ Պատվիրակությունը բաղկացած է 14 հոգուց՝ 6 պատգամավոր, մյուսները` ԱԺ աշխատակազմից: ԱԺ նախագահի հետ Բեռլին կմեկնեն նաև ընդդիմադիր պատգամավոր, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը և «Պատիվ ունեմ»-ից Թագուհի Թովմասյանը, ով հաճախ է ընդգրկվում Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակություններում։
Հիշեցնենք, որ օրերս ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընկնելիս վնասել էր արմունկը, ապա, իր իսկ փոխանցմամբ, բարդ վիրահատության էր ենթարկվել և, ըստ ամենայնի, վիրակապով է մեկնելու Բեռլին։ Սակայն ԱԺ-ից մեզ վստահեցրին, որ ԱԺ նախագահի առողջական վիճակը թույլ է տալիս մեկնել գործուղման»։

Газета «Грапарак» пишет, что возглавляемая спикером парламента Аленом Симоняном делегация 27-30 марта отправится в ФРГ. В состав делегации входят 14 человек – 6 депутатов, а остальные – из аппарата Национального Собрания.
«Вместе с председателем НС в Берлин отправятся также оппозиционные депутаты – Тадевос Аветисян из фракции «Армения» и Тагуи Тоовмасян из фракции «Честь имею», которая часто оказывается в составе возглавляемой Аленом Симоняном делегации.
Напомним, что на днях Ален Симонян упал и повредил локоть, потом, по его же словам, перенес сложную операцию, и судя по всему, отправится в Берлин с повязкой. Однако в парламенте нас заверили, что состояние здоровья председателя НС позволяет ему отправиться в командировку», - пишет газета.