ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում արձագանքեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն պնդմանը, թե բանակում 44-օրյա պատերազմի ընթացքում գործել է «5-րդ շարասյուն», ինչն էլ «պարտության պատճառ է դարձել»։
«Եթե այդ մարդը գիտի, որ «5-րդ շարասյուն» ենք ունեցել, ինչու՞ միջոցներ չի ձեռնարկել այդ «5-րդ շարասյան» դեմ»,- ընդգծեց ՀՀ երրորդ նախագահը։
«Բայց, իմ կարծիքով, միգուցե ինչ-որ տեղ նա ճիշտ է ասում, և միգուցե ինքն է գլխավորում այդ «5-րդ շարասյունը»․ եթե այդքան մանրամասն տեղյակ է, բնական է»,- հավելեց Սերժ Սարգսյանը։

Третий президент Армении Серж Саргсян сегодня в беседе с журналистами обратился к заявлению премьер-министра Никола Пашиняна о том, что во время 44-дневной войны в армии действовала «5-я колонна», что «стало причиной поражения» Армении.
Серж Саргсян отметил, что в период его президентства «5-й колонны» не было.
«Если этот человек знает, что у нас была ″5-я колонна″, то почему не предпринял мер против этой ″5-й колонны″?» - сказал третий президент.
«Но на мой взгляд, возможно, в какой-то мере он прав, может он возглавляет эту ″5-ю колонну″: если так подробно знает, естественно», - добавил Серж Саргсян.