Սուրեն Պապիկյանը սպաներին ներկայացրել է ՊՆ առաջիկա անելիքներն ու ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը
N զորամիավորում կատարած այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանությա նախարար Սուրեն Պապիկյանը եղել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկում, շրջել տարածքում, հետևել ծառայությանը, մարտական ու ֆիզիկական պարապմունքների ընթացքին։
Զորամասում կատարած շրջայցից անմիջապես հետո նախարարը հանդիպել է  երկամյա ծառայությունն ավարտած ժամկետային զինծառայողների հետ, շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության և զինվորական պարտքը պատվով իրականացնելու համար։
Տունդարձին սպասող զինծառայողներին նա հանձնել է զինվորական վկայականները և պարգևատրել ժամացույցներով։
Ավելի ուշ նախարարն առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպայակազմի հետ։ Լսել սպաներին հուզող հարցերը, ներկայացրել գերատեսչության առաջիկա անելիքներն ու ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը։

В рамках визита в N-ское воинское объединение министр обороны Армении Сурен Папикян сегодня посетил одну из воинских частей, несущей боевое дежурство. Он обошел территорию, проследил за ходом службы, боевой и физической подготовки.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, сразу после обхода воинской части Папикян встретился с военнослужащими-срочниками, которые завершили свою двухлетнюю службу. Он поблагодарил их за добросовестную службу и выполнение воинского долга.
Он вручил военнослужащим военные билеты и наградил их часами.
Позже глава оборонного ведомства провел беседы с офицерским составом воинской части. Папикян выслушал волнующие офицеров вопросы, представил ход реформирования ВС Армении и предстоящие планы ведомства.