Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են Մարտակերտի նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
27/03/2023 14:50
Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, այս մասին հաղորդում են Արցախի Ներքին գործերի նախարարությունից։
«Մարտի 27-ին՝ ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին,  Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ են արձակել։
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել:
Ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

С азербайджанских боевых позиций был открыт огонь по гражданским лицам, выполнявшим сельскохозяйственные работы в гранатовом саду, сообщает МВД Республики Арцах.
«27 марта, в 11:30, главный специалист Комитета управления государственных инспекций Мартакертского района Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в районное отделение полиции, что вчера, 26 марта, на административной территории города Мартакерт противник открыл в их направлении беспорядочную стрельбу из стрелкового оружия.
Сотрудники полиции установили, что в тот же день, около 11:30, при проведении сельскохозяйственных работ в гранатовом саду на административной территории города, принадлежащем Управлению государственной инспекции, с азербайджанских боевых позиций был открыт беспорядочный огонь из стрелкового оружия по мирным гражданам.