«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ՄԻՊ-ի պաշտոնում առաջադրել է Անահիտ Մանասյանի թեկնածությունը
28/03/2023 17:07
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում առաջադրել է Անահիտ Մանասյանի թեկնածությունը:
Անահիտ Մանասյանը ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն է։
Հիշեցնենք՝ Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները համատեղ նիստում որոշել են Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի թափուր պաշտոնում առաջադրել Էդգար Ֆերդինանդի Ղազարյանի թեկնածությունը։
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնը թափուր է 2023 թվականի հունվարի 23-ից, երբ հրաժարական ներկայացրեց Քրիստիննե Գրիգորյանը։

Парламентская фракция «Гражданский договор» выдвинула кандидатуру Анаит Минасян на Защитника прав человека.
Анаит Минасян – заместитель генерального прокурора Армении.
Напомним, фракции Национального Собрания «Армения» и «Честь имею» на совместном заседании приняли решение выдвинуть на вакантную должность Защитника прав человека кандидатуру бывшего посла Армении в Польше, бывшего руководителя аппарата Конституционного суда Эдгара Казаряна.
Должность Защитника прав человека Армении вакантна с 23 января 2023 года, когда бывший омбудсмен Кристине Григорян подала в отставку.