Խելքի՛ եկեք, զսպեք ձեր մեջ անիծված եղանակով հարստանալու տենչը, Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը դատապարտել է, իր ձևակերպմամբ, պաշարման մեջ գտնվող ժողովրդի հաշվին որոշ հայրենակիցների ակնթարթային հարստանալու մոլուցքը:
«Իլոն Մասկը, Հենրի Ֆորդը և Ստիվ Ջոբսը երազել են ոչ թե կարճ ժամանակահատվածում հարստանալու մասին, այլ՝ լավ ապագայի: Կյանքը ցույց է տվել, որ իրենք ճիշտ են, որովհետև նրանք հարստացել են ոչ թե հասարակությունից գողանալու միջոցով, այլ հարստացել են կյանքը հասարակության համար հարմարավետ ու բարեկեցիկ դարձնելու միջոցով:
Հայ իրականության մեջ այլ է: Առանձնապես դատապարտելի է պաշարման մեջ գտնվող ժողովրդի հաշվին որոշ մեր հայրենակիցների ակնթարթային հարստանալու մոլուցքը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 30-го марта выступил с призывом, в котором, в частности, говорится:
«Илон Маск, Генри Форд и Стив Джобс мечтали не о том, чтобы разбогатеть за короткое время, они мечтали о хорошем будущем. Жизнь показала их правоту, поскольку разбогатели они не за счет кражи у общества, а благодаря тому, что сделали жизнь людей комфортной и благополучной.
В армянской действительности все иначе. Особенно предосудительна одержимость некоторых наших соотечественников желанием мгновенно обогатиться за счет народа, находящегося в блокаде.