Հանրապետության հովտային գոտում, Արարատյան դաշտում ամենացածր ջերմաստիճանը սպասվում է ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը
31/03/2023 19:44
Հիդրոօթերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի հայտնած տվյալների համաձայն՝ հանրապետության հովտային գոտում, այդ թվում Արարատյան դաշտում ամենացածր ջերմաստիճանը սպասվում է ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը օդում՝ 0․․․-2 աստիճան, հողի մակերևույթին՝ -3․․․-4 աստիճան, որը կդիտվի լուսադեմին, ժամը 05։00-07։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Հանրապետության նախալեռնային գոտում 1200-1500մ բարձրություններում, որտեղ ծիրանենին նույնպես գտնվում է ծաղկած վիճակում, ամենացածր ջերմաստիճանը կանխատեսվում է մարտի 31-ի լույս ապրիլի 1-ի գիշերը՝ -2․․․-4 աստիճան, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը 0․․․-2 աստիճան։
Այս հատվածներում ցածր ջերմաստիճանը մարտի 31-ի երեկոյան և 1-ի գիշերը կուղեկցվի նաև ձյան տեսքով տեղումներով

В долинах республики и в Араратской долине самая низкая температура ожидается в ночь с 1-го на 2-е апреля
31/03/2023 19:56
Центр гидрометеорологии и мониторинга сообщает, что в долинах республики, в том числе в Араратской долине, самая низкая температура воздуха ожидается в ночь с 1-го на 2-е апреля: в воздухе 0...-2 градуса, на поверхности земли – -3...-4 градуса, и будет наблюдаться на рассвете с 05:00 до 07:00.
В предгорьях республики на высоте 1200-1500 м, где также расцвели абрикосовые деревья, самая низкая температура воздуха прогнозируется в ночь с 31-го марта на 1-е апреля – -2...-4 градуса, в ночь с 1-го на 2-е апреля – 0...-2 градуса.
Вечером 31-го марта и ночью 1-го апреля в этих местах пониженная температура будет сопровождаться осадками в виде снега.