«Հրապարակ». Իշխանությունում քաղաքական անպատկառությունը սահմաններ չի ճանաչում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունում քաղաքական անպատկառությունը սահմաններ չի ճանաչում, ոմանք տենչում են Հայաստանում կալանավորել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին և այդ մասին բարձրաձայն խոսում են, ոմանք էլ շտապում են Ռուսաստան՝ մասնակցելու «Հայաստանի օրերը՝ Ռուսաստանի մարզերում» միջազգային նախագծի միջոցառումներին։
Ինչպես հայտնի է, 2023 թվականի փետրվարին հիշյալ միջոցառումը մեկնարկել է  Յարոսլավլի մարզում, իսկ ապրիլի 1-4-ը Հայաստանի օրերը կանցկացվեն Սոչի առողջարանային քաղաքում՝ քաղաքի վարչակազմի պաշտոնական աջակցությամբ: Միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Սոչի կգործուղվեն ՔՊ-ական պատգամավորներ, Նիկոլ Փաշինյանի ընկեր Վահե Ղալումյանը, Մաթևոս Ասատրյանը և ռուս փոքրամասնության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Սանդիկովը»։

«Грапарак»: Политическое бесстыдство властей не знает границ
Газета «Грапарак» пишет: «Политическое бесстыдство властей не знает границ: некоторые горят желанием арестовать в Армении президента России Владимира Путина и открыто заявляют об этом, а некоторые спешат в Россию, чтобы участвовать в мероприятиях международного проекта «Дни Армении в регионах России».
Как известно, это мероприятие стартовало в феврале 2023 года в Ярославской области, а 1-4 апреля Дни Армении пройдут в городе-курорте Сочи при официальной поддержке Администрации города. Для участия в мероприятии в Сочи будут командированы депутаты фракции «Гражданский договор», друг Никола Пашиняна Ваге Галумян, Матевос Асатрян и представитель молоканской русской общины Армении Алексей Сандыков».