ՀԱՊԿ-ում հայտարարել են Հայաստան առաքելություն ուղարկելու պատրաստի նախագծի մասին
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը Հայաստան առաքելություն ուղարկելու նախագիծ է պատրաստել, այն սպասում է մասնակից երկրների ղեկավարների քաղաքական հավանությանը, ասել է ՀԱՊԿ քարտուղարության ներկայացուցիչ Յուրի Շուվալովը։
«Կովկասյան տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը ուղեկցվում է հայ-ադրբեջանական շարունակվող հակամարտությամբ։ Հավաքական անվտանգության խորհրդի սեղանին դրված է այս տարածաշրջան ՀԱՊԿ առաքելություն ուղարկելու պատրաստի որոշման նախագիծը»,- լրագրողներին ասել է Շուվալովը։
«Մենք քննարկում ենք այս որոշման նախագիծը։ Եթե որոշում կայացնեն քաղաքական առաջնորդները, ՀԱՊԿ ղեկավարները, ապա այս առաքելությունը կուղարկվի»,- ասաց նա։

В ОДКБ заявили о готовом проекте по направлении миссии в Армению
Организация Договора о коллективной безопасности подготовила проект по отправке миссии в Армению, он ждет политического одобрения лидеров стран-участниц, сообщил представитель секретариата ОДКБ Юрий Шувалов.
«Ситуация в кавказском регионе сопровождается продолжающимся армяно-азербайджанским конфликтом. На столе Совета Коллективной безопасности готовый проект решения по направлению миссии ОДКБ в этот регион», - заявил Шувалов журналистам.
«Этот проект решения у нас обсуждается. Если решение политическими лидерами, руководителями ОДКБ будет принято, то эта миссия будет направлена», - сказал он.