ՀՀ օրինական իշխանությանը վիրավորելուն լինելու է օրինական պատասխան. Ալեն Սիմոնյանը՝ Կասկադում իր մասնակցությամբ միջադեպի մասին
03/04/2023 10:40
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է երեկ իր մասնակցությամբ Կասկադում տեղի ունեցած միջադեպին։
Նա նշել է, որ երեկ մի դեպք է տեղի ունեցել, որի շուրջ շատերը փորձել են «ձեռքերը տաքացնել»:
«Է՛լ 30-40 անվտանգության աշխատակից, է՛լ բռնանալ, է՛լ իմ դուխից խոսալ, է՛լ տեղի ունեցածին գնահատական տալ: Ինչքան «հին մեռել» կար և վերակենդանանալու հույս ունեցող ճամբարափոխ՝ շանսը բաց չթողեց իր հեղինակավոր կարծիքն ասելու՝ իզուր։
Նախ միշտ, անկախ իմ դիրքից, թե՛ քաղաքապետարանում, թե՛ փողոցային պայքարում, թե՛ հետագայում, կարծես առիթ չեմ տվել մտածելու, որ ինձ պետք է պաշտոն կամ անվտանգություն, որ իմ ասելիքն ասեմ կամ անեմ: Դրա ապացույցները շատ են:
Ինչ վերաբերում է օտարերկրացի այդ դաշնակցականի տղուն, ով հպարտանում է, որ ՀՀ ԱԺ նախագահ է տեսել շատ մոտիկից, ասեմ, որ երիտասարդն առաջին անգամ չէ, որ վիրավորանք է հնչեցնում. առաջին անգամ մեկ ամիս առաջ արհամարհեցի, երկրորդ անգամ, բնական է, իր խոսքի ազատությանը և վիրավորանքին հակադրեցի իմ կարծիքը իր մասին, իմ ազատությունը, հետո ինքը մտավ ՖԲ եթեր և պատմեց կատարվածը»,- Facebook-ում գրել է Սիմոնյանը։
Նա պնդել է՝ 30-40 անվտանգության աշխատկից չունի, բայց շեշտել է. ««Ականջներիդ օղ արեք», որ ձեր լկտիությունն անպատասխան չի մնալու. ՀՀ օրինական իշխանությանը վիրավորելուն լինելու է օրինական պատասխան»:
«Հա, մի բան էլ, ինչպես հիմա եք վազելով մեզ խփում կամ վիրավորում, փախնում, հետո եթեր մտնում լուսանկարվում կամ ֆեյք էջերով վիրավորանքներ գրում, այնպես էլ հետո եք վազելու, գուցե շատ ավելի արագ, դա է ձեր տեսակը, իսկ ես իմ ժողովրդի հետ հեղափոխություն արած, պատերազմ տեսած, հաղթանակ ու պարտություն ճաշակած երևանցի տղա եմ, ումից դուք միշտ փախչելու եք», - հավելել է ԱԺ նախագահը։
Հիշեցնենք՝  երեկ Կասկադում աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ։
Հայրենադարձ Կարեն Մկրտչյանը, տեսնելով Ալեն Սիմոնյանին, ասել է «դավաճան», որից հետո Ալեն Սիմոնյանը իր թիկնապահներին կարգադրել է բռնել քաղաքացու ձեռքերը։ Թիկնապահները կատարել են Ալեն Սիմոնյանի հրահանգը, իսկ վերջինս մոտեցել է քաղաքացուն, հայհոյանք հնչեցրել և թքել քաղաքացու վրա։

На оскорбление законных властей Армении будет дан законный ответ – Ален Симонян об инциденте с его участием на Каскаде
03/04/2023 11:52
Спикер парламента Ален Симонян обратился к произошедшему вчера инциденту с его участием в центре Еревана, в районе Каскада.
Он отметил, что вчера произошел инцидент, на котором многие попытались «нагреть руки».
По его словам, он никогда не давал повода думать, что ему нужны должность или сотрудники безопасности, чтобы сказать то, что хочет.
«Что касается этого парня из АРФД, который гордится тем, что видел председателя НС на близком расстоянии, то скажу, что он не в первый раз озвучивает оскорбление. В первый раз, примерно месяц назад, я проигнорировал. Но во второй раз, естественно, я противопоставил его свободе слова и оскорблению свое мнение о нем, свою свободу», - написал на своей странице в Facebook Симонян.
Он отметил, что у него нет 30-40 сотрудников безопасности, предупредив, что наглость не останется безнаказанной, на оскорбления законных властей Армении будет дан законный ответ. «Я – участвовавший со своим нардом в революции, видевший войну, вкусивший победу и поражение ереванский парень, от которого вы всегда будете убегать», - добавил Ален Симонян.
Напомним, вчера на Каскаде произошел скандальный инцидент с участием председателя Национального Собрания Армении Аленом Симоняном.
Канадский армянин Карен Мкртчян накануне в прямом эфире на своей странице в Facebook сообщил о том, что он встретил Симоняна в районе Каскада и назвал его «предателем».
«Сотрудники СНБ подошли ко мне и схватили. <…> Меня держали 2 или 3 человека, и председатель Национального собрания Армении подошел ко мне и плюнул мне в лицо. Он плюнул в лицо своему соотечественнику», - сказал Карен Мкртчян.