Տարածաշրջանային իրավիճակը պայթեցնելու հարցում շահագրգիռ ուժերին տուրք չտալու համար մեզ հարկավոր են ամուր նյարդեր ու զսպվածություն. Նիկոլ Փաշինյան
06/04/2023 11:36
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կրկին հաստատում է խաղաղության օրակարգին Հայաստանի հավատարմությունը։
«Համաշախարհային անկայուն ու անորոշ միջավայրում մեզ հարկավոր են ամուր նյարդեր ու զսպվածություն՝ տարածաշրջանային իրավիճակը պայթեցնելու հարցում շահագրգիռ ուժերին տուրք չտալու համար»,- կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետը։
«Ի հեճուկս բոլոր դժվարությունների՝  ՀՀ կառավարությունն անհոգնել վերահաստատում է իր հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին»,- հավելեց Փաշինյանը։

В этой нестабильной и неопределенной обстановке нам нужны крепкие нервы и сдержанность – Никол Пашинян
06/04/2023 13:07
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня на заседании правительства вновь подтвердил приверженность Армении повестке мира.
«В этой нестабильной и неопределенной глобальной обстановке нам нужны крепкие нервы и сдержанность, чтобы не поддаваться силам, заинтересованным во взрыве региональной ситуации.
Несмотря на все трудности, правительство Республики Армения неустанно подтверждает свою приверженность мирной повестке», - добавил премьер-министр.