Համարում եմ, որ հարցն այլևս փակված է, և չի լինելու որևէ պրոցես․ Բաբայանը Ալեն Սիմոնյանի՝ քաղաքացու վրա թքելու միջադեպի մասին
06/04/2023 11:05
Համարում եմ, որ հարցն այլևս փակված է, և չի լինելու որևէ պրոցես, գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը՝ անդրադառնալով  Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ միջադեպին։
«Կանադահայ Կարեն Մկրտչյանի նկատմամբ Ալեն Սիմոնյանի խուլիգանական վարքագիծ դրսևորելուց հետո անցել է արդեն երեք օր: Այդ երեք օրերի ընթացքում որևէ իրավակա-քաղաքական պաշտոնական գործընթաց չի նախաձեռնվել (դեռ միայն մեկնարկի իմաստով) ստուգելու Ալենի գործողությունների իրավաչափությունը: Այդպիսի գործընթաց իրավական և ժողովրդավարական պետությունում պետք է մեկնարկած լիներ առնվազն դեպքի հաջորդ օրը:
Հետևաբար, համարում եմ, որ հարցը, իրավականության և ժողովրդավարության լույսի ներքո, այլևս փակված է, և չի լինելու որևէ պրոցես: Սա նշանակում է, որ հետագա ցանկացած զարգացում այս հարցով, որը կճանաչի Ալենի գործողությունները ոչ իրավաչափ և հակաբարոյական, չի լինելու օբյեկտիվ և չի ծառայելու ազնիվ նպատակի: Հնարավոր հետագա «պատժամիջոցները» դառնալու են ընդամենը ներթիմային և ներսում իշխանություն ունենալ-պահելու կալիբրների կռիվ և վերադասավորումներ: Այսինքն՝ ցանկացած սցենարի դեպքում, բացառապես պայմանավորված կլինի անձամբ Նիկոլ Փաշինյանի շահերով», - նշել է Բաբայանը:

Считаю, что вопрос уже закрыт, никакого процесса не будет – Арсен Бабаян об инциденте с участием Алена Симоняна
06/04/2023 13:42
Считаю, что вопрос уже закрыт, никакого процесса не будет, написал на своей странице в Facebook адвокат Арсен Бабаян, обратившись к инциденту с участием спикера парламента Алена Симоняна.
«После хулиганского поведения Алена Симоняна по отношению к канадскому армянину Карену Мкртчяну прошло уже три дня. За эти три дня не было инициировано какого-либо политико-правового официального процесса (всего лишь по части начала) с целью проверки правомерности действий Алена. Подобный процесс в правовых и демократических государствах должен был начаться как минимум на следующий день после инцидента.
Следовательно, считаю, что вопрос в контексте юриспруденции и демократии отныне закрыт, никакого процесса не будет. Это значит, что любое дальнейшее развитие по этому вопросу, которое признает неправомерными и антиморальными действия Алена, не будет объективным и не будет служить честной цели. Возможные дальнейшие «санкции» станут всего лишь внутрикомандными и войной калибров за сохранение власти внутри команды и перестановки. Иными словами, при любом сценарии это будет обусловлено исключительно интересами самого Никола Пашиняна», - отметил Арсен Бабаян.