Բրիգադային գեներալը ՊՆ պաշտոնատար անձանց հետ քննարկել է հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը
Ապրիլի 5-7-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող բրիգադային գեներալ Պատրիկ Էլիսը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտոնատար անձանց հետ՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը։ Այդ մասին հայտնում են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունի։
Նշվում է, որ գեներալ Էլիսը նաև այցելել է 12-րդ խաղաղապահ բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն և ՀՀ ռազմական ակադեմիա։

Бригадный генерал США обсудил с должностными лицами Минобороны усилия по укреплению армяно-американского оборонного сотрудничества
Бригадный генерал США Патрик Эллис, находящийся с рабочим визитом в Армении 5-7 апреля, встретился с должностными лицами министерства обороны Армении для обсуждения усилий, направленные на укрепление армяно-американского оборонного сотрудничества, сообщает посольства США в Армении.
Отмечается, что генерал Эллис также посетил учебный центр «Зар» 12-й миротворческой бригады и Военную академию РА.