Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
Պատվիրակությունը ապրիլի 12-15-ը մեկնում է ՌԴ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և լիագումար նիստերի, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովների աշխատանքներին:
Սանկտ Պետերբուրգ կմենեն նաև ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, Ազգային ժողովի տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը:
ՔՊ-ից ՌԴ կմեկնի նաև Ալեքսեյ Սանդիկովը:
Գործուղման հետ կապված ճանապարհածախսի, ներկայացուցչական ծախսերի, օրապահիկի և գիշերավարձի (4 անձի) վճարումը կկատարվի Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին:

Делегация во главе с Аленом Симоняном отправится в Санкт-Петербург
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Аленом Симоняном отправится в Санкт-Петербург, сообщает пресс-служба парламента Армении
Делегация 12-15 в Санкт-Петербурге примет участие в работе Совета и пленарных заседаниях Межпарламентской Ассамблеи СНГ, постоянных комитетов СНГ Межпарламентской ассамблеи.
В состав делегации входят вице-спикер парламента Рубен Рубинян, заместитель председателя постоянной комиссии по вопросам региональной и евразийской интеграции Вагаршак Акопян, депутат фракции «Гражданский договор» Алексей Сандыков.