Սուրեն Պապիկյանի օգնականն ու գնդապետ Արթուր Երոյանը հանդիպել են Գեղարքունիքի մարզի աշակերտների հետ
Զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակում ապրիլի 6-7-ը տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի օգնական Հարություն Մաթևոսյանի հանդիպումը Գեղարքունիքի մարզի 12-րդ դասարանների աշակերտների հետ:
Գնդապետ Երոյանը աշակերտներին է ներկայացրել ընդունելության նոր կարգը, կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև արտասահմանում ուսանելու տարատեսակ հնարավորությունները։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ռազմական համալսարանի կուրսանտները, ովքեր սերնդակիցներին են ներկայացրել իրենց ընտրած պատվաբեր մասնագիտության կարևորությունը, համալսարանի հագեցած առօրյան և ուսումնական գործընթացը:

Начальник Военного университета им. Вазгена Саркисяна и помощник министра обороны провели встречи в школах Гегаркуника
08/04/2023 14:03
В рамках мероприятий, направленных на повышение привлекательности военной службы, 6-7 апреля начальник Военного университета имени Вазгена Саркисяна, полковник Артур Ероян и помощника министра обороны Арутюн Матевосян провели встречи с учениками выпускных классов в школах Гегаркуникской области Армении.
Полковник Ероян представил ученикам новый порядок приема в вуз, образовательные программы, а также различные возможности обучения за границей.
На встрече присутствовали также курсанты военного университета, которые представили важность выбранной ими профессии, насыщенные будни и учебный процесс в университете.