«Եթե Արցախը որևե երկրի միանալու լինի, ապա միայն Մայր Հայաստանին». արցախցի կանայք ակցիա են արել
Արցախի կանայք երեկ Ստեփանակերտից Շուշի տանող ճանապարհով երթ են կազմակերպել՝ ընդդեմ Ադրբեջանի ահաբեկչական գործողությունների։
«Եթե նրանք ապրեին մի այլ երկրում, մի այլ քաղաքում, ապա ապրիլի 7-ին նրանք կվայելեին իրենց տոն օրը, բայց նրանք ապրում են Արցախում և ընտրել են պայքարելու ճանապարհը։
Ակցիայի վերջում հնչեց Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգը՝ ի նշան նրա, որ եթե Արցախը որևե երկրի միանալու լինի, ապա միայն Մայր Հայաստանին»,- Facebook-ում գրել է լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանն ու լուսանկարներ ներկայացրել:

Женщины Арцаха провели акцию против террористических действий Азербайджана
Накануне, 7 апреля, женщины Арцаха организовали акцию протеста против террористических действий Азербайджана, пройдя шествием от Степанакерта до начала дороги, ведущей в Шуши.
«Если бы они жили в другой стране, в другом городе, то 7 апреля – в День материнства и красоты – они наслаждались бы своим праздником, но они живут в Арцахе и избрали путь борьбы.
Акция завершилась исполнением государственного гимна Республики Армения в знак того, что если Арцах решит присоединиться к какой-либо стране, то только к Матери-Армении», - написал на своей странице в Facebook фотограф Давид Каграманян, опубликовав фото.