«Ժողովուրդ». Ինչ է քննարկվելու ՔՊ-նիստերում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հաջորդ շաբաթ նիստեր կանի: Հաջորդ շաբաթ՝ ապրիլի 11-ին արդեն մեկնարկում են ԱԺ նիստերը:
Իշխող ֆրակցիան երկուշաբթի օրը՝ նիստերի մեկնարկի նախորդ օրը, խմբակցության նիստ կանի, որի ընթացքում կքննարկեն ԱԺ մեկնարկելիք նիստերի օրակարգի հետ կապված հարցեր: Իսկ արդեն երեքշաբթի ՔՊ վարչության նիստ տեղի կունենա՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:
Վարչության նիստերին իշխող ուժի անդամները վարչապետի հետ կքննարկեն ներքաղաքական և կուսակցաշինական հարցեր: Վարչության նիստին անդրադարձ կլինի նաև Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, ինչպես նաև արտաքին քաղաքական հարցերին»։

«Жоховурд»: Какие вопросы будут обсуждаться на заседаниях «Гражданского договора»?
Газета «Жоховурд» пишет, что партия «Гражданский договор» проведет на следующей неделе заседания. С 11 апреля стартуют также заседания парламента.
Правящая фракция в понедельник, за день до начала парламентской сессии, созовет заседание фракции, на котором будут обсуждаться вопросы, связанные с повесткой сессии НС. А во вторник состоится заседание правления партии «Гражданский договор» во главе с Николом Пашиняном.
На заседании правления партии члены правящей партии обсудят с премьер-министром внешнеполитические и внутрипартийные вопросы. На заседании правления будет рассмотрена также создавшаяся вокруг Армении и Арцаха ситуация и внешнеполитические вопросы.