Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետած կինը գտնվում է ՀՀ քննչական կոմիտեում․ MediaHub
Հայկական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Վայոց ձորում մի կին անձրևանոց է նետել վարչապետ Փաշինյանի ուղղությամբ։ Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այցով Վայոց ձորի մարզում էր։
MediaHub-ի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետած կինն այս պահին գտնվում է ՀՀ քննչական կոմիտեում։
Կառույցից MediaHub-ին հայտնել են, որ այս պահին քննարկվում է դեպքի առթիվ քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը։
Ըստ տեղեկությունների՝ կինը մեղադրվում է «պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելու մեջ»։

Бросившая в Пашиняна зонтик женщина находится в СК Армении – MediaHub
Сегодня во время встречи с Николом Пашиняном в Вайоцдзорской области произошел инцидент: какая-то женщина метнула зонтик в направлении премьер-министра, сообщали ранее армянские СМИ.
Напомним, Никол Пашинян сегодня с рабочим визитом посетил Вайоцдзорскую область.
По сведениям MediaHub, бросившая зонтик в премьер-министра женщина сейчас находится в Следственном комитете.
Как сообщили MediaHub в СК Армении, на данный момент обсуждается вопрос возбуждения уголовного производства в отношении женщины.
Согласно сведениям, женщина обвиняется во «вмешательстве в законную служебную или политическую деятельность».