«47-ամյա մի կին փորձել է Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ բռնություն գործադրել․ իր մոտ գտնվող անձրևանոցը նետել է ՀՀ վարչապետի ուղղությամբ․ նշված անձը ձերբակալվել է»․ Քննչական կոմիտե
10/04/2023 19:25
Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել այսօր Վայոց ձորի մարզում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ․
«Հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 2023թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ վարչապետի Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի Մալիշկա բնակավայր կատարվող այցի ընթացքում ժամը 13:15-ի սահմաններում Մալիշկա բնակավայրի նոր կառուցված 8-րդ, 14-րդ և Կենտրոնական փողոցների խաչմերուկ է մոտեցել 47-ամյա մի կին։ Վերջինս, չենթարկվելով ոստիկանության ծառայողների կողմից բազմիցս ներկայացված օրինական պահանջներին և անտեսելով վերջիններիս հորդորները, ժամը 14:40-ի սահմաններում Մալիշկա բնակավայրի առանձնատներից մեկի բակում ՀՀ վարչապետի օրինական ծառայողական գործունեությանը միջամտելու նպատակով փորձել է Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ բռնություն գործադրել, այն է՝ իր մոտ գտնվող անձրևանոցը դիտավորությամբ նետել է ՀՀ վարչապետի ուղղությամբ։
Հետաքննության մարմնի կողմից անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի առկայության հիմքով նշված անձը ձերբակալվել է և ներկայացվել վարույթն իրականացնող մարմնին:
Դեպքի առթիվ  ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-452-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով նախատեսվել է քրեական վարույթ։

По факту попытки применения насилия в отношении премьер-министра возбуждено уголовное дело – СК Армении
10/04/2023 20:13
Следственный комитет Армении распространил сообщение о произошедшем сегодня Вайоцдзорской области инциденте.
Согласно сообщению, 10 апреля 2023 года во время визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в село Малишка общины Ехегнадзор Вайоцдзорской области, около 13:15 к перекрестку 8-й, 14-й и Центральной улиц на подошла 47-летняя женщина. Последняя, не подчинившись неоднократно предъявленным сотрудниками полиции законным требованиям и проигнорировав их призывы, в районе 14:00 во дворе одного из домов населённого пункта Малишка с целью воспрепятствования законной деятельность премьер-министра Армении попыталась применить насилие в отношении Никола Пашиняна, в частности, намеренно бросила зонтик в премьер-министра Армении.
«Следственный орган, на основании обоснованного подозрения задержал указанное лицо и доставил в орган, осуществляющий производство.
По факту в областном следственном управлении Вайоц Дзора СК Армении возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 44-452 Уголовного кодекса Армении.
Начато предварительное следствие, в рамках которого выясняются обстоятельства инцидента», - говорится в сообщении.