Այս իշխանությունը տապալել է անվտանգության ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումները. հստակություն չկա, թե ադրբեջանցիները քանի հոգի են ու ինչ նպատակով են մտել Հայաստան. Տիգրան Աբրահամյան
11/04/2023 14:51
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ Հայաստանն անվտանգության խնդիր ունեցել է ոչ  միայն արտաքին սահմանի առումով, այլև երկրի ներսում:
«Փաստացի, ադրբեջանցի զինծառայողների ներթափանցումը արդեն իսկ ցույց է տալիս, որ ոչ միայն  արտաքին սահմանում է խնդիր, այլ նաև երկրի ներսում, ու այն մարմինները, որոնք պետք է ապահովեին ներքին անվտանգությունը ու նրանք, ովքեր երկրի  ներսում պետք է կարողանային գործել, էֆեկտիվություն չեն դրսևորել», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Աբրահամյանի խոսքով՝   այս իշխանությունը տապալել է անվտանգության ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումները:
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղարին զարմացնում և մտահոգում է ոչ միայն, որ ադրբեջանցի զինծառայողներն առանց խոչընդոտի ու անարգել կարողացել են մտնել ՀՀ տարածք ու խորացել սահմանից հեռու բնակավայրեր, այլև որ առ այս պահը չկա հստակ տեղեկություն, թե քանի հոգի են:
«Որևէ հստակություն չկա, թե իրականում քանի հոգանոց խմբի մասին է խոսքը և թե իրականում նրանք ինչ նպատակով են մուտք գործել ՀՀ տարածք, նպատակը հետախուզական տեղեկությունների ձեռքբերո՞ւմն է, ահաբեկչական գործողությունների կամ դիվերսիայի իրականացո՞ւմը, թե՞ որն է։ Բայց փաստ է, որ մի կողմից անցում է եղել Հայաստանի առաջնագծով և փաստ է, որ նրանք երեք օր ՀՀ բնակավայրերում են եղել», - ընդգծեց Տիգրան Աբրահամյանը։

Эта власть провалила реализуемые в сфере безопасности мероприятия: нет никакой ясности, сколько человек и с какой целью проникли в Армению – Тигран Абрамян
11/04/2023 15:39
По оценке секретаря фракции «Честь имею» Тиграна Абрамяна, у Армении есть проблемы не только с обеспечением безопасности на внешних границах государства, но и внутри страны.
«Фактически, проникновение азербайджанских военнослужащих уже показывает, что проблемы существуют не только на внешних границах, но и внутри государства, и те органы, которые должны обеспечивать внутреннюю безопасность и те, кто должен действовать внутри страны, не проявили эффективность», - заявил депутат в беседе с журналистами в парламенте.
По словам Тиграна Абрамяна, эта власть провалила реализуемые в сфере безопасности мероприятия.
Секретарь фракции «Честь имею» удивлён и обеспокоен не только тем, что азербайджанские военнослужащие смогли беспрепятственно проникнуть на территорию Республики Армения и пробраться в населенные пункты, но и то, что до сих пор нет четкой информации, сколько их было.
«Нет никакой ясности, о какой группе идет речь, сколько человек и с какой целью проникли на территорию Армении, какова их цель – сбор разведданных или террористические действия или диверсия? Но факт, что они пересекли линию границы с Арменией, и факт, что они три дня находились в населенных пунктах Армении», - подчеркнул Тигран Абрамян.