Չէ, ասում են՝ հիմա հրաժարական տվեք․ դա «5-րդ շարասյան» գործելակերպ է․ Փաշինյան
ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ ռազմական գործողությունների ժամանակ իր հրաժարականը պահանջելը «5-րդ շարասյան» գործելակերպ է։
«Երեկ հարձակում էր տեղի ունեցել  զինված ուժերի վրա, և մեկ էլ մարդիկ ասում են՝ իշխանությունը րոպե առաջ պետք է հրաժարական տա։ Գոնե, ենթադրենք, այս դեպքերը անցնեն, բայց չէ, ասում են՝ հիմա հրաժարական տվեք, որ եթե հանկարծ պարզվի, այնուամենայնիվ, որ վիճակի ինչ-որ կառավարում կա, դա էլ չլինի։
Դա «5-րդ շարասյան» գործելակերպ է։ Այո՛, և պետք է մեր հատուկ ծառայությունները այս ամեն ինչին ուշադրություն դարձնեն»,- ասաց Փաշինյանը։

Нет, говорят, подайте в отставку прямо сейчас, это стиль «5-й колонны» – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня в парламенте, что требовать его отставки во время боевых действий – это стиль «пятой колонны».
«Вчера произошло нападение на вооруженные силы, и вдруг люди говорят: власть должна подать в отставку как можно скорее. Хоть подождали бы, предположим, пока эти инциденты пройдут, но нет, говорят, подайте в отставку прямо сейчас, чтобы если вдруг выясниться, что тем не менее, есть какой-то контроль за ситуацией, и этого не было.
Это стиль «5-й колонны». Да, и наши спецслужбы должны обратить внимание на все это», - сказал Пашинян.