Տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատումն առանց ԼՂ ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության խնդիրների հասցեագրման՝ իրատեսական չենք համարում. Միրզոյան
12/04/2023 17:18
Բաքու-Ստեփանակերտ երկխոսության միջազգային մեխանիզմի շրջանակներում պետք է հասցեագրվեն, կարգավորվեն Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի իրավունքներն ու անվտանգությունը, դրանց առնչվող հարցերը, ԱԺ ամիբիոնից հայտարարեց Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Այս խնդիրների խումբը Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման մեծ գործընթացի մաս է։ Ընդհանուր վերջնական կարգավորումը, տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատումն առանց Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության խնդիրների հասցեագրման՝ իրատեսական չենք համարում», - ասաց Միրզոյանը։

Мы считаем нереалистичным установление мира и стабильности в регионе без решения вопроса прав и безопасности народа Нагорного Карабаха – Мирзоян
12/04/2023 17:44
Права и безопасности народа Нагорного Карабаха должны быть адресованы, урегулированы в рамках международных механизмов диалога Баку-Степанакерт, заявил сегодня в парламенте министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
«Эти проблемы является частью глобального процесса нормализации отношений Армения-Азербайджан. Мы не считаем реалистичным окончательное урегулирование, установление длительного мира и стабильности в регионе без решения вопроса прав и безопасности народа Нагорного Карабаха», - сказал Мирзоян.