Մեկնարկել է «Անվտանգության ակադեմիա» ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրով դասընթացների շարքը. Արթուր Վանեցյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել
13/04/2023 14:15
Մեկնարկել է «Հայրենիք» կուսակցության՝ «Անվտանգության ակադեմիա» ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրով դասընթացների շարքը։
Այն բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդներին՝ Հայաստանի և Արցախի շուրջ անվտանգային ոլորտին առնչվող կարևոր և արդիական թեմաները ուսումնասիրելու տեսանկյունից։
Ակադեմիայի շրջանակում դասախոսություններ կվարեն ոլորտի լավագույն մասնագետները և փորձագիտական հանրույթի ներկայացուցիչները։ Ընդհանուր առմամբ, դասընթացները ներառելու են Արցախյան հիմնահարցի ու ՀՀ անվտանգության վերաբերյալ՝
•  տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումների
•  իրավական և տեղեկատվական,
•  հոգևոր և սոցիոմշակութային,
•  տնտեսական և պարենային,
•  առողջապահական և էկոլոգիական անվտանգությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դասընթացների մեկնարկին երիտասարդների համար «Ազգային անվտանգության հիմնադրույթներ» թեմայով դասախոսությամբ է հանդես եկել «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։

Стартовали курсы в рамках неформальной образовательной программы «Академия безопасности»: Артур Ванецян выступил с лекцией
13/04/2023 15:23
В Армении стартовал цикл курсов в рамках неформальной образовательной программы «Академия безопасности» партии «Родина».
Программа предоставляет исключительную возможность молодежи с точки зрения исследования важнейших и актуальных тем, касающихся сферы безопасности вокруг Армении и Арцаха.
В рамках программы «Академия безопасности» лучшие специалисты и представители экспертного сообщества проведут лекции, на которых будет обсуждаться широкий круг вопросов, касающихся нагорно-карабахского конфликта, безопасности Армении
региональных и геополитических развитий, правовой и информационной, социокультурной и духовной, продовольственной и экономической безопасности, а также безопасности в области здравоохранения и экологии.
Председатель партии «Родина Артур Ванецян выступил с лекцией по теме «Основные положения национальной безопасности» перед слушателями курсов.