Իշխանության նպատակը մեկն է` առավելագույնս իրենից հեռացնել քննադատության ու մեղավորության տարափը` այն բաշխելով զինվորական շրջանակների միջև. Տիգրան Աբրահամյան
13/04/2023 10:48
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանի գնահատմամբ՝ իշխանության նպատակը մեկն է` առավելագույնս իրենից հեռացնել քննադատության ու մեղավորության տարափը։
«Ի՞նչ նպատակով է քաղաքական որոշում կայացվել և զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարը:
Ինչպես 44-օրյա պատերազմի, դրան հաջորդած ադրբեջանական հարձակումների դեպքում, քաղաքական իշխանությունը «պատասխանատուների» շրջանակ է ձևավորում, արագ ազատում պաշտոններից, ոմանց նկատմամբ էլ իրավական գործընթաց սկսում:
Նպատակը մեկն է` առավելագույնս իրենից հեռացնել քննադատության ու մեղավորության տարափը` այն բաշխել ներքևի օղակի և հատկապես զինվորական շրջանակների միջև:
Այս ամենն ուղեկցվում է իշխանության շարքերից ընտրված հատուկ գարշելի դեմքերի ակտիվ քարոզչությամբ, ովքեր տաղավարից տաղավար, միկրոֆոնից միկրոֆոն են վազում, որպեսզի արդարացնելով քաղաքական իշխանությանը` պատասխանատվությունն առանց դատավճռի բարդեն մյուսների վրա:
«Մյուսներ» ասվածը հարաբերական է և ըստ քաղաքական նպատակահարմարության փոփոխվում է:
Սեփական ժողովրդի նկատմամբ թշնամությամբ էլ իշխանությունը շարունակում է քանդել, հանձնել և նոր կորուստներ արձանագրել», - Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Единственная цель властей – максимально отвести от себя лавину критики и переложить вину на военные круги
13/04/2023 12:08
По оценке секретаря парламентской фракции «Честь имею» Тиграна Абрамяна, единственная цель властей – максимально отвести от себя лавину критики и перебросить вину на других.
«С какой целью принято политическое решение и освобождён от занимаемой должности командующий пограничными войсками СНБ?
Как в случае с 44-дневной войной и последовавшими за ней азербайджанскими агрессиями, политическая власть формирует круг ″ответственных″, быстро освобождает от должностей, а в отношении некоторых начинает правовой процесс.
Единственная цель – максимально отвести от себя лавину критики и снять с себя вину, переложив ее на нижнее звено и особенно военные круги.
Все это сопровождается активной пропагандой специально выбранных из рядов власти отвратительных лиц, которые бегают из павильона в павильон, от микрофона к микрофону, чтобы оправдать политическую власть и переложить ответственность на других без приговора суда.
Так называемые ″другие″ – относительное понятие и меняется по политическим соображениям.
А своей враждебностью к собственному народу власти продолжают разрушать, сдавать и фиксировать новые потери», - написал на своей странице Facebook в Тигран Абрамян.