ՀՀ սահմանը հատած երկրորդ ադրբեջանցուն բռնել է Կապանի անտառապահներից մեկը, նշվում է, որ նրա մոտ եղել է ԶՊՄԿ սպանված աշխատակցի հեռախոսը
13/04/2023 14:09
Aravot.am-ի տեղեկություններով, Հայաստանի սահմանը հատած երկրորդ ադրբեջանցին հայտնաբերվել է Սյունիքի մարզում։ Այս պահին նրան տանում են ոստիկանության Կապանի բաժին։
Նույն աղբյուրների համաձայն, որոնողական աշխատանքներին մասնակցել է նաեւ Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, որն, ըստ ականատեսների, ողջ գիշերը Կապանի տարածաշրջանի անտառներում էր՝ Կապանի անտառտնտեսության աշխատակիցների հետ։
ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ ադրբեջանցու մոտ եղել է նախօրեին ԶՊՄԿ-ում սպանված աշխատակցի հեռախոսը։
«Երեկ երեկոյան Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի տարածքում հրազենային կրակոցով սպանվել էր պահնորդ Հայրապետ Մելիքսեթյանը, եւ, ըստ որոշ տեղեկությունների, սպանություն կատարողն այն ադրբեջանցիներից մեկն էր, ով ներխուժել էլ Սիսիան՝ քաղաքացու տուն, ու դրան չէին հասցրել բռնել։
Ըստ տեղեկությունների՝ նրա ձեռքին եղել է Հայրապետ Մելիքսեթյանի հեռախոսը», - գրել է Զոհրաբյանը։
Հիշեցնենք` ՊՆ հայտնել է, որ ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է ադրբեջանցի երկրորդ զինծառայողը։

Второго пересекшего границу Армении азербайджанца поймал один из капанских лесников: у него нашли телефон убитого сотрудника ЗММК
13/04/2023 14:48
По сведениям Aravot.am, второй перешедший границу Армении азербайджанский военнослужащий был обнаружен в Сюникской области. В данный момент его везут в отделение полиции Капана.
Согласно источнику, в поисковых работах участвовал губернатор Сюникской области Роберт Гукасян, который, по словам очевидцев, вместе с сотрудниками лесного хозяйства Капана всю ночь находился в лесах капанского региона.
Бывший депутат парламента Наира Зограбян сообщила на своей странице в Facebook, что у азербайджанца нашли телефон убитого накануне в ЗММК сотрудника.
«Вчера вечером на территории Зангезурского медно-молибденового комбината был убит выстрелом из огнестрельного оружия охранник Айрапет Меликсетян, и по некоторым сведениям, убийство совершил один из азербайджанцев, который проник в дом гражданина в Сисиане и его не успели поймать.
Согласно сведениям, у него в руках был телефон Айрапета Меликсетяна», - написала Наира Зограбян.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что сегодня на территории Армении был обнаружен и задержан второй азербайджанский военнослужащий.