Սահմանազատումը պետք է իրականացվի բացառապես բանակցությունների միջոցով. Ֆրանսիայի ԱԳՆ
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի տարածքում՝ Տեղ գյուղի հատվածում  հայ զինծառայողների վրա հարձակմանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ֆրանսիան իր խորը մտահոգությունն է հայտնում ապրիլի 11-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին, հայկական տարածքում Տեղ բնակավայրի մոտ տեղի ունեցած բռնության կապակցությամբ, որի հետևանքով երկու կողմից կա 7 զոհ և մի քանի վիրավոր:
«Ֆրանսիան հիշեցնում է, որ սահմանազատումը պետք է իրականացվի բացառապես բանակցությունների միջոցով և կողմերին կոչ է անում շարունակել ջանքերն այդ ուղղությամբ։
Հայաստանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ հարգանքը և շփման գծի հայկական կողմի օկուպացված դիրքերից ադրբեջանական ուժերի դուրսբերումը էական նշանակություն ունեն ապագա միջադեպերը կանխելու և տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հիմքերը պահպանելու համար։
Ֆրանսիան լիովին սատարում է և իր աջակցությունը բերում սահմանի հայկական կողմում տեղակայված ԵՄ դիտորդական առաքելության գործողություններին, ինչը կենտրոնական դեր է խաղում լարվածությունը նվազեցնելու գործում։ Ֆրանսիան կշարունակի գործել Եվրոպական Միության կողքին՝ ի նպաստ հրադադարի հարգման, երկխոսության և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև բանակցությունների շարունակման»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Демаркация должна осуществляться исключительно путем переговоров - МИД Франции
Министерство иностранных дел Франции распространило заявление, касающееся нападения Азербайджана на армянских военнослужащих в районе села Тех на территории Армении.
Как сообщает «Арменпресс», Франция выражает глубокое беспокойство в связи с насилием, имевшим место 11 апреля на границе Армении и Азербайджана, в районе населенного пункта Тех на территории Армении, в результате которого есть 7 погибших и раненые с обеих сторон.
«Франция напоминает, что демаркация должна осуществляться исключительно путем переговоров, и призывает стороны продолжать усилия в этом направлении.
Уважение территориальной целостности Армении и вывод азербайджанских сил с оккупированных позиций на армянской стороне линии соприкосновения необходимы для предотвращения будущих инцидентов и сохранения основ стабильного мира в регионе.
Франция полностью поддерживает и оказывает содействие деятельности миссии наблюдателей ЕС, дислоцированной на армянской стороне границы, которая играет центральную роль в снижении напряженности. Франция продолжит работать вместе с Европейским союзом в интересах соблюдения режима прекращения огня, диалога и продолжения переговоров между Арменией и Азербайджаном», - говорится в заявлении.