Ռուսաստանն ամեն ինչ անում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար. Մատվիենկո
14/04/2023 16:37
Ռուսաստանի Դաշնությունը գործադրում է բոլոր ջանքերը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև եռակողմ համաձայնագրի շրջանակներում հնարավորինս արագ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար, այս մասին ասել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն։
«Ռուսաստանն արել և անում է հնարավոր ամեն ինչ՝ եռակողմ համաձայնագրի շրջանակներում որքան հնարավոր է շուտ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար, որը ժամանակին ստորագրել են երեք պետությունների ղեկավարները»,- ասել է Մատվիենկոն։

Россия делает все возможное для подписания мирного договора между Арменией и Азербайджаном - Матвиенко
14/04/2023 16:32
РФ прилагает все усилия для скорейшего подписания мирного договора между Арменией и Азербайджаном в рамках трехстороннего соглашения, заявила председатель Совет Федерации Валентина Матвиенко.
«Россия делала и продолжает делать все возможное, чтобы как можно быстрее был подписан мирный договор в рамках трехстороннего соглашения, которое в свое время было подписано тремя главами государств», - сказала Матвиенко.