Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետած կնոջը մեղադրանք է առաջադրվել
Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա գյուղում ապրիլի 11-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետած կնոջը մեղադրանք է ներկայացվել, այս մասին Aysor.am-ին ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը:
«Մեղադրանքն առաջադրվել է ՔՕ 44-452-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելը): Խափանման միջոցը նույնն է՝ բացակայելու արգելքը»,- նշեց Աբրահամյանը։
Ըստ ՀՀ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության՝ 47-ամյա կինը, չենթարկվելով ոստիկանների օրինական պահանջներին, փորձել էր Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ բռնություն գործադրել՝ իր մոտ գտնվող անձրևանոցը նետելով նրա ուղղությամբ։ Կինը ձերբակալվել էր, ապա ազատ արձակվել։
Դեպքի առթիվ  ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ ՔՕ 44-452-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ։

Бросившей в Никола Пашиняна зонтик женщине предъявлено обвинение
Бросившей в направлении Никола Пашиняна 11 апреля в селе Малишка Вайоцдзорской области зонтик женщине предъявлено обвинение. Об этом Aysor.am сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абрамян.
«Обвинение предъявлено по части 3 статьи 44-452 Уголовного кодекса Армении (попытка применения насилия в отношении должностного лица с целью вмешательства в его служебную или политическую деятельность). Мера пресечения остается той же – подписка о невыезде», - отметил Абрамян.
Согласно распространенному ранее сообщению, 10 апреля 2023 года во время визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в село Малишка общины Ехегнадзор Вайоцдзорской области, 47-летняя женщина, не подчинившись законным требованиям сотрудников полиции пыталась применила насилие в отношении премьер-министра Никола Пашиняна, бросив в его направлении зонтик.
По факту в областном следственном управлении Вайоц Дзора СК Армении было возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 44-452 Уголовного кодекса Армении.