Ադրբեջանցիները կրակել են Սոթքի հանքավայրի ուղղությամբ, աշխատակիցները տարհանվել են, հանքի աշխատանքը դադարեցված է
15/04/2023 14:37
Երեկ երեկոյան ժամը 19:00-ից 23:00 ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել Սոթքի հանքավայրի ուղղությամբ, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «ԳեոՊրոՄայնինգ գոլդ» ընկերության ներկայացուցիչ Ռուզաննա Գրիգորյանը:
«Կրակոցների հետևանքով հանքի աշխատանքը ժամանակավորապես դադարեցվել է։ Առավոտյան հերթափոխի ժամանակ՝ ժամը 8-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակոցները վերսկսել են, որի հետևանքով որոշում ենք կայացրել դադարեցնել հանքավայրի աշխատանքը և տարհանել աշխատակիցներին»,- տեղեկացրեց Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով՝ այս պահին իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չկան:
«Այս պահին էլ հանքի աշխատանքը դադարեցված է։ Բարեբախտաբար, ոչ վիրավոր ունենք, ոչ էլ՝ վնասված տեխնիկա։ Իրավիճակն անկայուն է, ուստի որոշում ենք կայացրել ժամանակավորապես դադարեցնել հանքի աշխատանքը, որպեսզի կարողանանք ապահովել մեր աշխատակիցների անվտանգությունը», - ասաց Ռուզաննա Գրիգորյանը։

Азербайджанцы открыли огонь в направлении Соткского месторождения, сотрудники эвакуированы, работы прекращены
15/04/2023 15:37
Вчера вечером, с 19:00 до 23:00, азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении Сотского месторождения, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am представитель компании «GeoProМining Gold» Рузанна Григорян.
«Из-за выстрелов работа предприятия была временно приостановлена. Сегодня, во время утренней смены, в период с 8 до 9 утра, обстрелы возобновились, и мы приняли решение остановить работу и эвакуировать сотрудников», - сообщила Григорян.
По ее словам, на данный момент обстановка спокойная, выстрелов нет.
«Но работа месторождения и сейчас приостановлена. К счастью, у нас нет ни раненых, ни поврежденной техники. Ситуация нестабильная, поэтому мы приняли решение временно прекратить работу и эвакуировать сотрудников для обеспечения их безопасности», - сказала Рузанна Григорян.