ՀՀ իշխանությունն առօրյա կյանքով է ապրում, որտեղ միակ խնդիրն աթոռի պաշտպանությունն է․ արցախցին մնացել է միայնակ
15/04/2023 11:31
Արցախն արդեն 125 օր է՝ շրջափակման մեջ է, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ ընդգծելով, որ արցախցին միայնակ է մնացել։
«Թե ինչ է նշանակում շրջափակման պայմաններում այսքան երկար ապրելն առաջին անհրաժեշտության ապրանքների՝ բենզինի, գազի, էլեկտրաէներգիայի դիֆիցիտի պայմաններում, միայն արցախցիները գիտեն:
Թե ինչ երևացող, չերևացող խնդիրներ են առաջացել` հոգեբանականից մինչև օրվա հացի լուծում, իրենց մաշկի վրա զգում են միայն մեր արցախցի հայրենակիցները:
Արդեն տպավորություն եմ ստանում, որ աշխարհաքաղաքական կենտրոնների միջև կոնսեսուս կա` դադար վերցնելու և իրենց կենսական շահերն ապահովող այլ տարածաշրջաններով զբաղվելու հարցով, իսկ մենք մնացել ենք մեր գոյաբանական խնդիրներով ու օդում կախված սպառնալիքներով:
Հայաստանի իշխանությունն իր առօրյա կյանքով է ապրում, որտեղ միակ խնդիրը սեփական աթոռի պաշտպանությունն է` ինչ գնով էլ լինի:
Արցախցին մնացել է միայնակ` իր խնդիրների, մտահոգությունների ու բազմաթիվ պրոբլեմների մեջ ու այս պայմաններում և՛ դիրք է պահում, և՛ ահռելի սահմանագիծ, որովհետև շփման գծից այն կողմ արցախցու թուլությանը, չպայքարելուն, հանձնվելուն սպասող թուրքն է` իր չփոփոխվող ձեռագրով, նկարագրով և ծրագրերով:

Тигран Абрамян: Власть Армении живет своей повседневной жизнью, где единственная проблема – защитить свое кресло, арцахец остался один
15/04/2023 13:06
Арцах уже 125 дней находится в блокаде, написал на своей странице в Facebook депутат Национального Собрания Армении Тигран Абрамян, подчеркнув, что арцахец остался один на один со своими проблемами.
«Только арцахцы знают, что значит так долго жить в условиях блокады, в условиях дефицита товаров первой необходимости – бензина, газа, электричества.
Только наши соотечественники из Арцаха чувствуют на себе, какие явные и невидимые проблемы возникли – от психологических до хлеба насущного.
У меня уже складывается впечатление, что между геополитическими центрами достигнут консенсус в вопросе взять паузу и заняться другими регионами, обеспечивающими их жизненные интересы, а мы остались одни со своими экзистенциальными проблемами и висящими в воздухе угрозами.
Правительство Армении живет своей повседневной жизнью, где единственная проблема – защитить свое кресло любой ценой.
Арцахец остался один на один со своими заботами, опасениями и многочисленными проблемами, и в этих условиях он защищает и свою позицию, и огромную линию границы, потому что за линией соприкосновения – ждущий слабости, отказа от борьбы и отступления арцахца турок, со своим неизменным почерком, обликом и планами.