Հայ-հնդկական համագործակցության օրակարգն ավելի է ընդլայնվել. Արմեն Գրիգորյան
Ապրիլի 18-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Քարտուղարը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք ի շահ հայ-հնդկական հարաբերությունների խորացման: Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է, որ վերջին տարիներին հայ-հնդկական համագործակցության օրակարգն ավելի է ընդլայնվել՝ ներառելով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող գրեթե բոլոր ոլորտները:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունները դարերի պատմություն ունեն, ինչի վառ ապացույցն է Կալկաթայի հայ համայնքը: Տիկին դեսպանը նաև ընդգծել է, որ հայ-հնդկական երկկողմ հարաբերություններն այսօր արդեն գտնվում են ամենաբարձր մակարդակի վրա և վստահեցրել, որ իր գործունեության ընթացքում նպաստելու է այդ հարաբերությունների էլ ավելի ամրապնդմանը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների:

Повестка армяно-индийских отношений значительно расширилась – Армен Григорян
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 18 апреля принял новоназначенного посла Индии в Армении Нилакши Саха Синха, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
Армен Григорян поздравил посла с вступлением в должность и пожелал плодотворной работы во благо углубления армяно-индийского сотрудничества. Секретарь Совбеза подчеркнул, что в последние годы армяно-индийская повестка значительно расширилась, охватив практически все представляющие двусторонний интерес сферы.
Посол поблагодарила за прием, и отметила, что армяно-индийские отношения имеют вековую историю, ярким доказательством чего является армянская община Калькутты. Посол подчеркнула, что армяно-индийские двусторонние отношения находятся сегодня на самом высоком уровне и заверила, что в ходе своей деятельности поспособствует укреплению этих отношений во благо двух народов.