Ջալալ Հարությունյանը համաձայնել է մասնակցել ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին
Ես ասել եմ պարոն Փաշինյանին, որ ըստ հերթականության, մենք իրեն հրավեր ենք ուղարկելու 44-օրյա պատերազմը քննող հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու համար, ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց Պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Պաշտոնական հրավեր դեռ չենք ուղարկել, բայց կուղարկենք։ Զոհրաբ Մնացականյանից հետո ես զրույց ունեցել եմ Ջալալ Հարությունյանի հետ, և այս լիագումար նիստից հետո կկազմակերպենք հանձնաժողովի և ՊԲ նախկին հրամանատարի հանդիպումը», - ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը՝ նշելով, թե պատահական չի, որ ընտրել են պաշտոնյային հրավիրելու հերթականությունը։
Քոչարյանն ասաց, թե Ջալալ Հարությունյանը համաձայնություն տվել է ներկա լինելու քննիչ հանձնաժողովի նիստին և պատասխանելու հարցերին։
«Շատ քիչ մարդիկ են եղել, որ համաձայնություն չեն տվել։ Ինչպես նշեց նախկին արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ չօգտվել այս հարթակից, այս հնարավորությունից, պարզապես կլինի ախմախություն», - ասաց Քոչարյանը։

Джалал Арутюнян согласился принять участие в заседании следственной комиссии
Я сказал господину Пашиняну, что в порядке очерёдности мы отправим ему приглашение для участия в заседании комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны, заявил сегодня журналистам председатель постоянной комиссии по вопросам безопасности и обороны Андраник Кочарян.
«Официального приглашения пока не отправили, но отправим. После разговора с Зограбом Мнацаканяном я поговорил с Джалалом Арутюняном и после этого пленарного заседания мы организуем встречу бывшего командующего Армией обороны и комиссии», - сказал Андраник Кочарян, отметив, что очередность приглашения должностных лиц выбрана не случайно.
Кочарян сказал, Джалал Арутюнян дал согласие присутствовать на заседании комиссии и отвечать на вопросы.
«Очень мало людей, которые не дали согласия. Как отметил бывший глава МИД Зограб Мнацаканян, не воспользоваться этой возможностью, этой площадкой было бы просто глупостью», - сказал Кочарян.