Նիկոլ Փաշինյանը հարցաքննվել է պետական դավաճանության հոդվածով հարուցված հանրային քրեական վարույթների շրջանակում
Պետական դավաճանության հոդվածով հարուցված հանրային քրեական վարույթների շրջանակում հարցաքննվել է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն այսօր ասաց՝ պաշտոնական տեղեկատվություն են ստացել, որ պետական դավաճանության և մնացյալ այլ հոդվածներով 20 հանրային քրեական վարույթ է հարուցված: Նա հետաքրքրվեց՝ վարչապետն այդ վարույթներով ներգրավվա՞ծ է, կամ հարցաքննվե՞լ է:
«Ես քննվել եմ, հարցաքննվել եմ շատ մանրամասն: Ինչքան պետք է, այնքան էլ կհարցաքննվեմ», - պատասխանեց Փաշինյանը:
Վարչապետն ընդդիմությանը հորդորեց գալ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով և իրեն հարցաքննել:

Никол Пашинян был допрошен в рамках уголовных дел о государственной измене
Премьер-министр Никол Пашинян был допрошен в рамках уголовных дел, возбужденных по статье о государственной измене.
Секретарь парламентской фракции «Армения» Арцвик Минасян заявил сегодня в парламенте, что получил официальную информацию о том, что по статье о госизмене и остальным статьям возбуждены более 20 уголовных производств. Он поинтересовался, был ли привлечен или допрошен премьер-министр в рамках этих дел?
«Да, я был допрошен очень подробно. Сколько надо, столько и будут меня допрашивать», - ответил Пашинян.
Он призвал оппозицию прийти в следственную комиссию по расследованию обстоятельств 44-дневной войны и допросить его.