Կառավարությունը նախաձեռնել է ծխելու դեմ պայքարի լայն արշավ. Փաշինյանն ընդունել է «Ֆիլիպ Մորրիս Ինտերնեշնլ»-ի փոխնախագահին
18/04/2023 17:39
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ֆիլիպ Մորրիս Ինտերնեշնլ» ընկերության գլխավոր փոխնախագահ Գրեգուար Վերդոյին:
Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը նախաձեռնել է ծխելու դեմ պայքարի լայն արշավ և այդ ուղղությամբ աշխատանքները կրում են շարունակական բնույթ:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանում «Ֆիլիպ Մորրիս Ինտերնեշնլ»-ի կողմից գիտահետազոտական ծրագրերի իրականացումը, ընկերության գիտահետազոտական կենտրոնի գործունեությունը, քանի որ տեխնոլոգիական և գիտական նորարարությունները կարող են նպաստել ծխելու վնասի նվազեցմանը: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել գիտահետազոտական նախագծերի ուղղությամբ հետագա համագործակցության ծրագրերն ու նախաձեռնությունները:

Правительство инициировало широкую кампанию против курения: Пашинян принял вице-президента компании «Philip Morris International»
18/04/2023 18:36
Премьер-министр Никол Пашинян принял старшего вице-президента компании «Philip Morris International» Грегуара Вердо, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр отметил, что правительство Армении инициировало широкую кампанию против курения и работа в этом направлении носит продолжительный характер.
Никол Пашинян подчеркнул важность реализации в Армении научно-исследовательских программ «Philip Morris International», деятельности научно-исследовательского центра компании, поскольку технологические и научные инновации могут способствовать снижению вреда от курения. Никол Пашинян добавил, что правительство Армении готово обсудить программы сотрудничества и инициативы в рамках научно-исследовательских проектов.