Պեսկով. Մոսկվայի, Բաքվի, Երևանի պայմանավորվածությունները միակ հիմքն են Ղարաբաղի հարցի լուծման համար
Կրեմլը համարում է Մոսկվայի, Բաքվի և Երևանի պայմանավորվածությունները Ղարաբաղի վերաբերյալ իրական և անվիճելի, դրանք պետք է իրականացվեն, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք պատրաստ ենք ողջունել կողմերի ցանկացած քայլ, որը կարող է հանգեցնել լարվածության թուլացմանը և կնպաստի ռուս-ադրբեջանա-հայկական եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման հետագա առաջընթացին», - ասել է Պեսկովը։
«Այս եռակողմ համաձայնագրերն այժմ կարգավորման միակ իրական, իրատեսական հիմքն են, ուստի մենք առաջընթացը բոլոր դրույթների իրականացման ուղղությամբ համարում ենք անվիճելի և անհրաժեշտ բոլորի համար», - ասել է նա։

Песков: Договоренности Москвы, Баку, Еревана - единственная база решения вопроса Карабаха
Договоренности Москвы, Баку и Еревана по Карабаху в Кремле считают единственными реальными и безальтернативными, надо их реализовывать, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Мы готовы приветствовать любые шаги сторон, которые способны привести к разрядке напряженности и которые будут способствовать дальнейшему продвижению по пути выполнения трехсторонних российско-азербайджано-армянских договоренностей», - сказал Песков.
«Эти трехсторонние договоренности являют собой единственную сейчас реальную, реалистичную базу урегулирования, поэтому считаем продвижение по пути имплементации всех положений безальтернативным и необходимым для всех», - заявил он.