Ալեն Սիմոնյանը հրաժարական կտա ու քաղաքականությունից կհեռանա, երբ հասկանա՝ իրենց իշխանությունը տապալել է ՀՀ անվտանգային համակարգը (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը համաձայն չէ այն պնդումների հետ, որ իրենց իշխանությունը տապալել է ՀՀ անվտանգային համակարգը:
«Մենք միջազգային հարթակներում ու բանակցային առումով բավականին մեծ առաջընթաց ունենք», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Սիմոնյանը նշեց, թե այն պահից, երբ կկարծի, որ իրենք տապալել են անվտանգային համակարգը, դուրս կգա քաղաքականությունից:
«Հրաժարական կտամ, դուրս կգամ քաղաքականությունից, իսկ իմ, ձեր, ընդդիմադիրների կարծիքի մեջտեղը գոյություն ունի ՀՀ ժողովրդի կարծիքը, որը որոշիչ է։ Այն պահից սկսած, երբ իրենք կորոշեն, որ պետք է այլ մարդ ղեկավարի, իրենք կկատարեն իրենց ընտրությունը, փառք Աստծո, իրենք ունեն ընտրելու հնարավորությունը», - ասաց Սիմոնյանը:
Նա վստահեցնում է՝ իրենց իշխանությունը խաղաղություն է բերել, բերում ու խաղաղության ուղղությամբ է աշխատում:

Ален Симонян подаст в отставку и уйдет из политики, когда поймет, что их власть провалила систему безопасности Армении
Спикер парламента Ален Симонян не согласен с утверждением, что их власть провалила систему безопасности Армении.
«Мы зафиксировали на международных платформах и в переговорном смысле довольно серьезный прогресс», - сказал Ален Симонян в беседе с журналистами в парламенте.
Симнонян отметил, что с той минуты, когда поймет, что они провалили систему безопасности, уйдет из политики.
«Подам в отставку и уйду из политики, но между моим, вашим мнением и мнением оппозиции существуете мнение народа Республики Армения, которое является решающим. Как только они решат, что страной должен руководить другой человек, они сделают свой выбор. Слава Богу, у них есть возможность выбрать», - сказал Симонян.