Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 5-րդ օր. Հայաստանն ունի 1 ներկայացուցիչ
Երևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 5-րդ օրը Հայաստանն ունի մեկ ներկայացուցիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ընթացող ԵԱ-ում պայքարը կսկսեն 71 կգ կանայք և 81 կգ տղամարդիկ:
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց թիմից մեդալների համար կպայքարի 81 կգ քաշային Ռաֆայել Հարությունյանը: Մրցելույթը կմեկնարկի 20:00-ին:
Երևանում ընթացող առաջնությունում մինչ այս Հայաստանի կանանց ընտրանու անդամ  55 կգ քաշային Իզաբելլա Յայլյանը դարձել է ԵԱ-ի բրոնզե մեդալակիր, իսկ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը 6-րդն էր: 64 կգ քաշային Անուշ Արշակյանը B ենթախմբում զբաղեցրեց 9-րդ տեղը:
Տղամարդկանց պայքարում 67 կգ քաշում երկամարտի 320 կգ արդյունքով Գոռ Սահակյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն:

Пятый день чемпионата Европы по тяжелой атлетике: выступит 1 представитель Армении
В 5-й день чемпионата Европы по тяжелой атлетике, проходящего в Ереване, в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна, выступит один представитель Армении.
Как сообщает «Арменпресс», сегодня в борьбу вступят женщины в весовой категории 71 кг и мужчины в весовой категории 81 кг.
В весовой категории 81 кг за медали поборется член мужской сборной Армении по тяжелой атлетике Рафаэль Арутюнян. Соревнования начнутся в 20:00.
Ранее член женской сборной Армении Изабелла Яйлян (55 кг) стала бронзовой медалисткой ЧЕ, Александра Григорян вышла на 6-е место (64 кг), Ануш Аршакян заняла 9 место в подгруппе B.