Նիկոլ Փաշինյանը ոչ թե վարչապետ է, այլ պարոն ստախոս․ Թագուհի Թովմասյան
Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հասկանա, որ ամեն անգամ ամբիոնի մոտ ստելուց հետո պետք է պատասխանատվության ենթարկվի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը՝ հավելելով՝ խորհրդարանի նիստերի դահլիճում իր ելույթի շեշտադրումները հենց դրա մասին էին։ Բայց, ինչպես միշտ, ԱԺ նախագահն ու ՔՊ խմբակցության պատգամավորները անհիմն ագրեսիա ցուցաբերեցին, իսկ Ալեն Սիմոնյանի կողմից անվտանգության աշխատակիցներին ԱԺ նիստերի դահլիճ հրավիրելը իրավական խնդիր է պարունակում։
«ԱԺ նախագահը հայտարարել էր ընդմիջում, և ընդմիջման ժամին որևէ մեկը իրավունք չուներ մեզ ԱԺ դահլիճից դուրս հրավիրելու։ ԱԺ նախագահը անվտանգության աշխատակիցներին իրավունք ունի հրավիրել ԱԺ նիստերի դահլիճ, երբ անվտանգությանը որևէ բան է սպառնում, այսինքն՝ իր, վարչապետի կամ որևէ պատգամավորի անվտանգությանն ինչ-որ բան էր սպառնում ։ Ես կանգնել էի ԱԺ ամբիոնի մոտ ու որևէ մեկի անվտանգությունը դրանից չէր տուժում, բնականաբար, ԱԺ նախագահի որոշումը ծայրից ծայր ապօրինի էր, նրա անհարկի ագրեսիան անհասկանալի էր, ինչպես նաև անհասկանալի էր ՔՊ պատգամավորների վարքագիծը»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Թագուհի Թովմասյանը հավելեց՝ չի փոշմանել իր քաղաքական ակցիայի համար, Նիկոլ Փաշինյանի ստերը պետք է հանրայնացվեն։
«Այս երեք օրերի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ինչ ասես խաբեց, ինչ սուտ ասես ԱԺ ամբիոնից հնչեցրեց, պե՞տք է պատասխան տա, պե՞տք է ինչ-որ մեկը նրան ասի՝ հերիք է, դու ստում ես։ Ես հայտարարեցի, որ Սոթքում 5 օր է՝ կրակում են Վարդենիսում ապրող 800 ընտանիք սոված է, որովհետև չի կարողանում գնա հանքավայր աշխատանքի, բայց դու երկրի վարչապետ ես ու դրա մասին ոչին չես խոսում։ Այսինքն՝ 800 ընտանիքի ճակատագիրը քեզ համար ոչինչ չարժե՞, եկել ես այստեղ՝ շոու անե՞ս։ Չի կարելի այլևս հանդուրժել։ Նիկոլ Փաշինյանի ստերը պետք է ամեն օր հանրայնացնենք։ Նա ոչ թե վարչապետ է, այլ պարոն ստախոս»,- ասաց Թագուհի Թովմասյանը։

Никол Пашинян не премьер-министр, а господин лжец – Тагуи Товмасян
Никол Пашинян должен понять, что каждый раз после вранья с трибуны парламента, должен привлекаться к ответственности, заявила в беседе с журналистами депутат фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян, добавив, что ее выступление в парламенте было именно об этом.
Но как всегда, спикер парламента и депутаты фракции «Гражданский договор» проявили агрессию и в решение Алена Симоняна вызвать сотрудников безопасности в зал заседаний НС есть правовая проблема.
«Спикер парламента объявил перерыв и во время перерыва никто не имеет права удалить нас из зала заседаний. Председатель НС имеет право пригласить сотрудников охраны, когда что-то угрожает безопасности, то есть его безопасности, безопасности премьер-министра или какого-то депутата что-то угрожает. Я стояла у трибуны парламента и безопасность кого-либо от этого не страдала, естественно, решение председателя НС полностью незаконно, его неуместная агрессия непонятна точно также, как поведение депутатов ″Гражданского договора″», - сказала оппозиционный депутат.
Тагуи Товмасян отметила, что не жалеет о своей политической акции, ложь Никола Пашиняна должна стать достоянием общества.
«В течение этих трех дней Никол Пашинян о чем только ни врал, озвучивал с трибуны парламента всякую ложь, должен же он дать ответ? Кто-то же должен сказать ему, хватит, ты врешь. Я сказала, что в Сотке уже 5 дней стреляют, 800 семей в Варденисе обречены на голод, потому что не могут работать на месторождение, но ты премьер-министр страны и ни слова не говоришь об этом. То есть, судьба 800 семей ничего для тебя не значит, пришел сюда, чтобы устраивать шоу? Нельзя больше терпеть это. Нужно каждый день говорить о лжи Никола Пашиняна. Он не премьер-министр, а господин лжец», - сказала Тагуи Товмасян.